logo srdce grobu

Bytový dom Srdce Grobu

Autori: Trim Architekti

Výstavba: 2023

Lokalita: Veľký Grob

27+

bytových jednotiek

1760+

(m2) zelených plôch

4+

počet podlaží

Popis lokality:

Veľký Grob so svojou výhodnou polohou medzi Trnavou a Bratislavou je zaujímavou voľbou riešenia bytovej otázky. Vidiecky pokoj, výhľad na Malé Karpaty a zároveň dostupnosť mestskej infraštruktúry a občianskej vybavenosti už oslovilo viacero prisťahovalcov.

Lokalita bytového domu Srdce Grobu je v centre obce Veľký Grob. V tesnej blízkosti sa nachádza obchod Jednota, obecný úrad a autobusová zastávka. V okolí bytového domu budú vybudované nové parkovacie miesta a dostatok zelene pre spríjemnenie dňa a oddych budúcich obyvateľov. Výstavba rešpektuje vybudované dopravné vzťahy a pešie trasy.

Popis projektu:

Projekt bytového domu Srdce Grobu bude polyfunkčný bytový dom so 4 nadzemnými podlažiami. Vstup do budovy je navrhovaný tak, aby vytváral dojem pohodlia a zároveň luxusu. Na prvom podlaží budú priestory určené pre občiansku vybavenosť, kobky pre obyvateľov a nevyhnutné technické zázemie. Ďalšie 3 podlažia budú pozostávať z 27 bytových jednotiek. Na typickom podlaží sú navrhnované 2 trojizobové byty nachádzajúce sa na krajoch budovy, 3 dvojizbové byty s menšou podlahocvou plochou a 4 dvojizbové byty s väčšou podlahovou plochou. Rozmery bytov sme prispôsobili aby sme vyhoveli každému záujemcovi.

Galéria

Zelená vegetačná strecha:

Zelená strecha vie priniesť mnoho výhod pre váš nový domov. Najpodstatnejšie je, že tlmia výkyvy rovnako v zime aj v lete. Budova bude mať v porovnaní s obyčajnou plochou strechou interiérovú teplotu nižšiu približne o 3 až 4 stupne. Ďalšou výhodou je zadržiavanie zrážkovej vody a následné vyparovanie, ktoré ochladí okolité prostredie a zvlhčí ovzdušie. Vegetačná strecha zachytáva prach, škodliviny a dokáže znížiť koncentráciu CO2.

GWU-Milken_Edited

Priestranné balkóny a veľké okná:

K pohodlnému bývaniu neodmysliteľne patrí priestranný balkón, ktorý vám umožní stráviť pekné chvíle v príjemných teplých mesiacoch. Môžete ho doladiť terasovým sedením a užívať si jedlo alebo oddych na čerstvom vzduchu.

Denné svetlo je jedna z najžiadanejších kritérií pri výbere nového bývania. Vysoké okná, ktoré ponúka bytový dom Srdce Grobu krásne presvetlia celý byt.

Parkovanie:

V okolí bytového domu budú vybudované nové parkovacie miesta zo zatrávňovacích tvárnic, ktoré nenarušia vzhľad zeleného okolia. Počet parkovacích miest bude dostatočný pre obyvateľov ako aj pre vaše návštevy.

betonove-zatravnovacie-tvarnice-1-1
Byt A_Unnamed Space-16

Vybavenie bytu:

Obklady a dlažby štandard budú v cene bytu: keramický obklad do výšky zárubne, dlažba – výber podľa ponuky (nadštandard za príplatok k cene)

Podlahy v obytných miestnostiach štandard laminátové budú v cene bytu – výber podľa ponuky (nadštandard za príplatok k cene)

Interiérové dvere štandard v cene bytu: plné dvere, obložkové zárubne bez prahu – výber podľa ponuky (nadštandard za príplatok k cene)

Sanita štandard v cene bytu: toaleta a umývadlo s príslušenstvom, 1x biela vaňa s nástennou batériou a ručnou sprchou.

X